Luftë

Behind Enemy Lines
10
HD

Behind Enemy Lines

Një marins është qëlluar mbi territorin e armikut dhe është ndjekur pa mëshirë nga një zbatues i policisë sekrete dhe trupat kundërshtare. ...
Dunkirk
8.3
HD

Dunkirk

Filmi tregon historinë e ushtarëve britanikë, francezë dhe holandezë të bllokuar në brigjet e Dankrikut nga gjermanët..
5 Days of War
5.6
HD

5 Days of War

Një drame e vendosur në luftën ndermjet Rusisë dhe Gjeorgjisë dhe e përqendruar të një gazetar amerikan, kameramani i tij, dhe një gjeorgjian vendas.
Miracle at St. Anna
6.0
HD

Miracle at St. Anna

Vendosur në 1944 Itali, historia e katër ushtarëve zezake amerikanë që mbeten të bllokuar në një fshat toskan gjatë Luftës së Dytë Botërore.
1911
10

1911

2011

1911

Një dramë historike bazuar në themelimin e Republikës së Kinës, kur forcat nacionaliste të udhëhequra nga Sun Yat-sen përmbysi Dinastia Qing.
Downfall
10
HD

Downfall

Traudl Junge, sekretarja e fundit e Adolf Hitlerit, tregon për ditët e fundit të diktatorit nazist në bunkerin e tij në Berlin në fund të Luftës ...
Thank You for Your Service
6.6
HD

Thank You for Your Service

Një grup ushtarësh amerikanë të kthyer nga Iraku në shtëpinë e tyre, përballen me përshtatjen e vështirë në jetën familjare dhe atë civile. Duke ...
Check Point
3.2
HD

Check Point

Në një qytet të vogël, të quajtur Port, një endacak zbulon një plan terrorist kundër Amerikës. Ai mundohet t’i tregojë sherifit të qytetit, ...
The Lost Bladesman
6.0
HD

The Lost Bladesman

Historia e legjendarit Guan Yu i cili luajti një rol të madh në luftën civile që çoi në rrëzimin e dinastisë Han dhe krijimin e Shu Han të 3 ...
Restrepo
7.6
HD

Restrepo

Një vit me një grup ushtarësh në luginën më të rrezikshme në Afganistan.
Wolf Warrior 2
6.5
HD

Wolf Warrior 2

Kur mercenarët sadistë shënjestrojnë civilët, Leng Feng detyrohet t’i kthehet detyrës së tij, në mënyrë që të shpëtojë jetët e kërcënuara ...
Spoils of War
2.8
HD

Spoils of War

Pesë ushtarë të SS infiltrojnë Austrinë pranë kufirit italian në vjeshtën e vitit 1944 për të rrëmbyer ehadin e Operacionit Bernhard – një plan ...
A War
7.1
HD

A War

2015

A War

Një grup ushtarësh paqeruajtës danezë në Afganistan gjenden ne një përplasje armësh me talebanët e zonës. Gjatë dyluftimit mbeten të vdekur disa ...
Beasts of No Nation
7.8
HD

Beasts of No Nation

Një dramë e bazuar në eksperiencën e Agu, një fëmijë ushtar që lufton në luftën civile të një shteti pa emër në Afrikë.
The Last Rescue
4.6
HD

The Last Rescue

Lufta e II-të Botërore: Direkt pas ‘Ditës D’, tre ushtarë amerikanë dhe dy infermiere të ushtrisë janë bllokuar në kufijtë e armiqve. ...
Hyena Road
6.5
HD

Hyena Road

Tre njerëz të ndryshëm, tre botë të ndryshme, tre luftëra të ndryshme ndodhen në një mjedis ku morali duket sikur nuk ekziston.
Karbala
6.3
HD

Karbala

Viti 2004, vazhdon operacioni Liria e Irakut. Një batalion i përbërë nga ushtarë polakë dhe bullgarë gjenden të rrethuar nga kryengritësit ...
Age of Heroes
5.6
HD

Age of Heroes

Historia e vertetë e formimit të 30 njësive të Ian Fleming e Komando, një shenjë paralajmeruese për forcat elite në Mbreterine e Bashkuar.
Sniper: Special Ops
3.3
HD

Sniper: Special Ops

Një grup forcash speciale ushtarake, drejtuar nga rreshteri Vik Mosbi me një snajper ekspert, rreshterin Xheik Shandler, gjatë një misioni ...
Sniper: Ghost Shooter
5.3
HD

Sniper: Ghost Shooter

Snajperat elitarë Brendon Beket dhe Riçard Miller kanë për detyrë të mbrojnë një gazsjellës nga terroristët. Kur beteja me armikun çon në vrasjen ...
Jarhead 3: The Siege
5.3
HD

Jarhead 3: The Siege

Një grup marinsash duhet të mbrojnë Ambasadën e SHBA-ës në Lindje të Mesme kur sulmohen befasisht nga forcat armike.
The Hurt Locker
10

The Hurt Locker

Irak. Të detyruar të luajnë një lojë të rrezikshme macja-me-miun në kaosin e luftës, një skuadër e njësisë së xhenios së ushtrisë duhet të ...
Allied
10
HD

Allied

2016

Allied

Në vitin 1942, një oficer i inteligjencës Kanadeze në Afrikën e Veriut njihet me një luftëtare të Rezistencës Franceze në një mision vdekjeprurës ...
Act of Valor
10
HD

Act of Valor

Kur një mision i mbuluar për të shpëtuar një operative të CIA-s të marrë peng zbulon një komplot rrëqethës, një skuadër SEAL tepër e stërvitur ...
Seal Team Eight: Behind Enemy Lines
10
HD

Seal Team Eight: Behind Enemy Lines

Një ekip me tetë ushtarë, duhet të luftoje në rrugen e fshehte të armikut , në Kongo të Afrikes të parandaloje vjedhjen dhe kontrabanden e cila ...
Attila
6.7
HD

Attila

2001

Attila

Legjenda flet për një udhëheqës të madh, i cili do të gjejë shpatën e Zotit të Luftës, dhe me të do të sundojë botën. “Gerard Butler” ...
Incendies
8.2
HD

Incendies

Dëshirat e fundit të nënës i dërgojnë binjakët Jeanne dhe Simon në një udhëtim në Lindjen e Mesme për të zbuluar historinë e tyre familjare, dhe ...
Company of Heroes
5.1
HD

Company of Heroes

Një kompani ushtaresh Amerikane gjatë luftes së dytë Botërore zbulojnë diçka të tmerrshme. Hitleri po krijon një bombë të shkaterrimit në masë. ...
Wolf Warrior 2
6.6
HD

Wolf Warrior 2

Kur mercenarët sadistë shënjestrojnë civilët, Leng Feng detyrohet t’i kthehet detyrës së tij, në mënyrë që të shpëtojë jetët e kërcënuara ...
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties. We do not host any films, media files (avi, mov, flv, mpg, mpeg, divx, dvd rip, mp3, mp4, torrent, ipod, psp) on our server, so Filma.Co is not responsible for the accuracy, compliance, copyright, legality, decency.If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or host sites.