Histori

A Taxi Driver
7.9
HD

A Taxi Driver

Bazuar në një ngjarje të vërtetë Revolta për demokraci e qytetit të Guang-Zhusë së Koresë së Veriut parë nga këndvështrimi i gazetarit gjerman ...
Airlift
8.2
HD

Airlift

2016

Airlift

Kur Iraku pushton Kuvajtin në Gusht të vitit 1990, një biznesmen indian zemërgur bëhet zëdhënësi për më shumë se 170 000 bashkatdhetarë të bllokuar.
Attila
6.7
HD

Attila

2001

Attila

Legjenda flet për një udhëheqës të madh, i cili do të gjejë shpatën e Zotit të Luftës, dhe me të do të sundojë botën. "Gerard Butler" Atila, ...
On Wings of Eagles
6.1
HD

On Wings of Eagles

Erik Lidëll, medalisti i parë i artë i Kinës dhe një nga atletët më të mëdhenj skocezë, kthehet në Kinën e përçarë nga lufta...
The Message
10
HD

The Message

Deri në shekullin VII fiset arabe jetonin të ndara. Pas lindjes së islamit Muhamedit s.a.v.s (Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të) i erdhi ...
Detroit
10
HD

Detroit

2017

Detroit

Dramë e bazuar në fakte të ndodhura gjatë trazirave të Detroitit në vitin 1967 në të cilat një grup policësh jo të ndershëm iu përgjigjën një ...
Tut
7.2
HD

Tut

2015

Tut

Regjimi egjiptian i faraonit Tutankhamen zbulon një të ri duke u përpjekur të heqë kontrollin e mbretërisë së tij duke eleminuar ata që ...
Nentori i dyte
5.5
HD

Nentori i dyte

Ngjarja e shpalljes së Pavarësisë, kur personalitetet më të famshëm të kombit, të udhëhequr nga Ismail Qemali, pas shumë pengesash ngritën ...
Viking
4.6
HD

Viking

2016

Viking

Rusi, fundi i shekullit të 10-të. Pas vdekjes së të atit, princi i ri, Vladimiri i Novgorodit, detyrohet të mërgojë larg shtëpisë së tij, nëpër ...
Birdsong (part 1)
7.4
HD

Birdsong (part 1)

Është një mini-seri e re e BBC që na kthen mbrapa në Luftën e Parë Botërore. Përbëhet nga një adoptim i romanit me të njëtin titull i shkrimtarit ...
Elizabeth: The Golden Age
6.9
HD

Elizabeth: The Golden Age

Mbretëresha Elizabeth vazhdon me kriza të shumta në fund të mbretërimit të saj, duke përfshirë intrigat e gjykatës, një komplot për vrasje, ...
Birdsong (part 2)
7.4
HD

Birdsong (part 2)

Është historia e dy të dashuruarve me pasion, Stefanit dhe Izabelës, të cilët i bashkon dashuria e tyre por i ndan Lufta e Parë Botërore. Filmi ...
Experimenter
6.6
HD

Experimenter

Psikologu social i famshëm Stenli Milgram, në vitin 1961 realizoi një seri eksperimentesh sjelljeje që vunë në provë dëshirën e njerëzve të ...
Last Days in the Desert
5.6
HD

Last Days in the Desert

Një kapitull i imagjinuar prej 40 ditëve të agjërimit dhe lutjes së Jezusit në shkretëtirë. Në rrugën e tij jashtë vendit të shkretë, Jezusi ...
Malcolm X
7.7
HD

Malcolm X

1992

Malcolm X

Biografia epike e liderit influencues dhe nacionalist, me ngjyrë, nga jeta e tij e hershme ,fëmijëria me probleme, vrasja e babait predikues dhe ...
Anthropoid
7.2
HD

Anthropoid

2016

Anthropoid

Bazuar në historinë e jashtëzakonshme të vërtetë të operacionit Antropoid, misioni i luftës L.II.B për të vrarë drejtorin e SS, Reinhard Heidrik, ...
Amistad
7.3
HD

Amistad

1997

Amistad

Filmi bënë fjalë rreth një kryengritje në vitin 1839 në bordin e një anije skllevërish që po udhëtonin drejt bregdetit verilindor të Amerikës. ...
Begum Jaan
10
HD

Begum Jaan

2017

Begum Jaan

Historia e 11 prostitutave qe nuk duan te ndahen nga bordelloja e tyre dhe nga njera tjetra gjat ndarjes mes Indise dhe Pakistanit.
The Red Baron
6.4
HD

The Red Baron

Richthofen shkon në luftë si mijëra njerëz të tjerë. Si pilotë luftarakë, ata bëhen heronj kultesh për ushtarët në fushat e betejës. Të shënuar ...
The Last Samurai
7.7
HD

The Last Samurai

Në vitin 1876, kapitenit të alkoolizuar, Nathan Algren, i ngarkohet detyra të trajnojë ushtrinë e perandorit Meiji për të eliminuar samurait ...
Suffragette
6.9
HD

Suffragette

Ushtaret këmbësore të lëvizjes feministe të hershme, gratë që ishin të detyruara për të ndjekur një lojë të rrezikshme si macja me miun me një ...
Tubelight
10
HD

Tubelight

2017

Tubelight

Tubelight është historia e një burri me besim të patundur të vetja dhe tek familja e tij.Laxman jeton me një mësim të jetës; mbani besimin tuaj ...
Milk
7.6
HD

Milk

2008

Milk

Historia e Harvey Milk, dhe lufta e tij si një aktivist amerikan homoseksual i cili ka luftuar për të drejtat e homoseksualëve dhe u bë zyrtari i ...
Invictus
7.4
HD

Invictus

2009

Invictus

Nelson Mandela, sapo merr detyrën si president i Afrikës së Jugut merr një iniciativë unike për të bashkuar vendin e përçarë duke çuar skuadrën e ...
Parkland
6.3
HD

Parkland

2013

Parkland

Filmi tregon se çfarë ndodhi në të vërtetë në spitalin e Parklandit në Dallas, ditën kur u vra njeriu më i rëndësishëm i botës, Presidenti i ...
Maudie
7.7
HD

Maudie

2017

Maudie

Një grua e sëmurë me artrit punon si pastruese, ndërkohë ajo mpreh aftësitë si artiste dhe me kohën bëhet një figurë e dashur në komunitet...
Sully
7.5
HD

Sully

2016

Sully

Historia e Çesli Salinberger, i cili u bë hero pas zbritjes së lehtë të avionit të tij në ujërat e lumit Hadson, duke shpëtuar të gjithë ...
Daddy
6.4
HD

Daddy

2017

Daddy

Nga rrugicat e egra të qendrës së Mumbait vjen historia mbresëlënëse e Arun Gaulit, një njeri që ndërtoi vetë fatin e tij për tu bërë një nga ...
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties. We do not host any films, media files (avi, mov, flv, mpg, mpeg, divx, dvd rip, mp3, mp4, torrent, ipod, psp) on our server, so Filma.Co is not responsible for the accuracy, compliance, copyright, legality, decency.If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or host sites.