Dokumentar

Restrepo
7.6
HD

Restrepo

Një vit me një grup ushtarësh në luginën më të rrezikshme në Afganistan.
Kenny
N/A
HD

Kenny

2017

Kenny

Një portret i hapur dhe i përafërt i lojtarit Keni Daglish – lojtari, burri, e vërteta.
Messi
10
HD

Messi

2014

Messi

Një film-dokumentar për jetën e Lionel Mesit, nga futbolli në rrugët e Rosarios derisa u bë kampion Europe me Barcelonën dhe fitoi 4 topa të ...
Monkey Kingdom
7.3
HD

Monkey Kingdom

Një dokumentar natyre që ndjek një majmun të porsalindur dhe nënën e tij ndërsa luftojnë për të mbijetuar brenda hierarkisë sociale konkurruese ...
Conor McGregor: Notorious
6.9
HD

Conor McGregor: Notorious

Një film-dokumentar që paraqet jetën e luftëtarit më të përfolur në UFC këto vitet e fundit, Conor McGregor (Konor MekGregor) dhe hapat që ndoqi ...
Hot Girls Wanted
6.1
HD

Hot Girls Wanted

Një dokumentar për femrat e reja që zhyten në tregun e seksit – dhe sa e thjeshtë është për internetin të prodhojë porno.
Our Universe 3D
7.3
HD

Our Universe 3D

Njihuni me planetet dhe hënat e sistemit tonë diellor, si dhe me galaktikat përreth nesh.
Home
8.6
HD

Home

2009

Home

Me pamjet ajrore 54 vendeve, ‘Shtëpia’ është një përshkrim të asaj se si problemet e Tokës janë të gjitha të ndërlidhura.
March of the Penguins
7.6
HD

March of the Penguins

Shikoni në udhëtimin vjetor të penguinëve Perandor se si ata marshojnë drejt tokës së tyre tradicionale të mbarështimit.
Deep Web
7.0
HD

Deep Web

Një dokumentar që eksploron ngritjen e një interneti të ri; të decentralizuar, enkriptuar, të rrezikshëm dhe përtej ligjit.
Grey Gardens
7.7
HD

Grey Gardens

Në vitin 1973, vëllezërit Albert Maysles dhe David Maysles vendosin për të ndryshuar fokusin e projektit të tyre të fundit nga Jacqueline Kennedy ...
The Pirate Bay: Away From Keyboard
7.6
HD

The Pirate Bay: Away From Keyboard

TPB AFK është një dokumentar rreth tre kompjuterëve që kanë ripërcaktuar botën e shpërndarjes së medias me faqen e tyre  The Pirate Bay. Si u nda ...
What the #$*! Do We (K)now!?
5.3
HD

What the #$*! Do We (K)now!?

Kërkimi i një fotografi imagjinar për të rizbuluar veten shpirtërisht është i ndërlidhur me pamjet dokumentare të shkencëtarëve dhe teologëve që ...
To the Arctic
6.6
HD

To the Arctic

Një udhëtim në jetën e një ariu polare të nënës dhe të dy këlyshëve të saj shtatë muajsh, teksa lundrojnë në ndryshimin e shkretëtirës Arktike që ...
Kevin Hart: What Now ?
10
HD

Kevin Hart: What Now ?

Komediani Kevin Hart performon para një publiku prej 50 000 njerëzish në stadiumin e hapur të Filadelfias, fusha Lincoln Financial
Kim Dotcom: Caught in the Web
10
HD

Kim Dotcom: Caught in the Web

Historia e njeriut më të kërkuar në internet. Përndjekja e kreut të website-it Megaupload që u mbyll prej ankesave të kompanive të filmave ...
Wild Arabia
10
HD

Wild Arabia

Një dokumentar rreth Arabisë së egër . Shumica e gadishullit të djegur është i shkretë dhe pothuajse shterpë, por jo malet bregdetare Dohar në të ...
Legion of Brothers
5.8
HD

Legion of Brothers

Menjëherë pas sulmit të 9/11, më pak se 100 ushtarë amerikanë u dërguan në një mision të fshehtë për të rrëzuar talibanët. Ajo që ndodh më pas ...
Polar Bears: A Summer Odyssey
10

Polar Bears: A Summer Odyssey

Ky dokumentar tregon veshtiresite e arinjeve ne gjirin e Hudsonit si pasoje e ngrohjes globale.
FC Barcelona: 1992-2013
0
HD

FC Barcelona: 1992-2013

Një mini-dokumentar që shpalos sukseset dhe vështirësitë që i kaloj klubi futbollistik i Barcelonës (nga viti 1992 deri në vitin 2013) për të ...
I Am Bolt
10
HD

I Am Bolt

Trashëgimia e njeriut më të shpejtë në historinë e njerëzimit, Usain Bolt.
Bears
10
HD

Bears

2014

Bears

Një dokumentar që vijon jetën e një familje arinjësh ne Alaskë, rritjen e tyre jetën dhe mësimet me te rëndësishme për jetën.
Leave the World Behind
10
HD

Leave the World Behind

Dokumentari që ndjek turin e fundit të grupit suedez të muzikës ‘House’ Swedish House Mafia në 2012/2013, të njohur për hitet si : ...
African Safari 3D
10

African Safari 3D

Regjisori Ben Stassen dhe kinematografisti Sean MacLeod Phillips kthehen në Afrikën jugore për një aventurë krejt të re.  Ky dokumentar jep ...
I Am Ali
10
HD

I Am Ali

Qasje si asnjëherë më parë në arkivin personal me ditare audio të Muhamed Alisë si dhe intervista dhe dëshmi nga rrethi familjar dhe shoqëror ...
Ronaldo
10
HD

Ronaldo

I filmuar për rreth 14 muaj në brendësi të rrethit të një sportisti, ky është dokumentari i vetëm i autorizuar i një prej futbollistëve më të ...
Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom
10
HD

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom

Një dokumentar i xhiruar mes trazirave të Ukrainës gjatë vitit 2013 dhe 2014, kur protestat e studentëve të cilët donin integrimin Evropian ...
Cartel Land
7.4
HD

Cartel Land

‘TOKA E KARTELIT‘ : Një fizikant nga Miçoakani i Meksikës udhëheq një kryengritje qytetare kundër kartelës së drogës që ka bërë kërdin në rajon ...
Jackass 3D
10
HD

Jackass 3D

Xhoni Noksvill me shokë kthehet për filmin e tretë me skena të rrezikshme dhe mos-kokëçarëse…
Zero Days
10
HD

Zero Days

Një dokumentar i përqëndruar te Staksnet, një virus kompjuterik i cili vetë-kopjohet të cilin SHBA-ja dhe Izraeli e lëshuan për të shkatërruar ...
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties. We do not host any films, media files (avi, mov, flv, mpg, mpeg, divx, dvd rip, mp3, mp4, torrent, ipod, psp) on our server, so Filma.Co is not responsible for the accuracy, compliance, copyright, legality, decency.If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or host sites.