what going on?
click on ad to close
202 Shikimet
The Golden Compass

The Golden Compass

There are worlds beyond our own - the compass will show the way. Dec. 04, 2007 USA, UK 113 Min. PG-13
Vleresimi juaj 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Chris Weitz
Director

Kasta

Nicole Kidman isMarisa Coutter
Marisa Coutter
Daniel Craig isLord Asriel
Lord Asriel
Eva Green isSerafina Pekkala
Serafina Pekkala
Sam Elliott isLee Scoresby
Lee Scoresby
Tom Courtenay isFarder Coram
Farder Coram
Derek Jacobi isMagisterial Emissary
Magisterial Emissary
Magda Szubanski isMrs. Lonsdale
Mrs. Lonsdale

Përmbledhja

Në një univers paralel, Lajra Belakua udhëton për në Polin e Veriut në kërkim të dy miqve të saj, Roxhër dhe Billi Kosta, dhe fëmijëve të tjerë të rrëmbyer nga Gllabëruesit. Ajo, e vetmja që di të lexojë busullën aletiometër, nuk është vetëm në këtë aventurë.
The Golden Compass
The Golden Compass
The Golden Compass
The Golden Compass
The Golden Compass
The Golden Compass
The Golden Compass
The Golden Compass
Titulli origjinal The Golden Compass
Vleresimi i IMDb 6.1 151,842 votes
Vleresimi i TMDb 5.7 728 votes

Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties. We do not host any films, media files (avi, mov, flv, mpg, mpeg, divx, dvd rip, mp3, mp4, torrent, ipod, psp) on our server, so Filma.Co is not responsible for the accuracy, compliance, copyright, legality, decency.If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or host sites.