what going on?
click on ad to close
HD113 Shikimet
Rocky IV

Rocky IV

He's facing the ultimate challenge. And fighting for his life.Nov. 21, 1985USA91 Min.
Vleresimi juaj 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Kasta

Sylvester Stallone isRocky Balboa
Rocky Balboa
Carl Weathers isApollo Creed
Apollo Creed
Brigitte Nielsen isLudmilla Vobet Drago
Ludmilla Vobet Drago
Michael Pataki isNicoli Koloff
Nicoli Koloff
Dolph Lundgren isCaptain Ivan Drago
Captain Ivan Drago
Stu Nahan isCommentator #1
Commentator #1
R. J. Adams isSports Announcer
Sports Announcer

Përmbledhja

Boksieri i Bashkimit Sovjetik, Ivan Drago, vjen në Amerikë për t’u bërë pjesë e boksit profesionist të peshave të rënda. Në ndeshjen e parë miqësore ai vret Apollo Kridin. Roki kërkon të marrë hak për mikun e tij dhe pranon të shkojë në Rusi për t’u ndeshur me të. A do mundet Roki të fitojë kundra njeriut të hekurt?

Rocky IV
Rocky IV
Rocky IV
Rocky IV
Rocky IV
Rocky IV
Rocky IV
Rocky IV
Titulli origjinalRocky IV
Vleresimi i IMDb 6.8 147,192 votes
Vleresimi i TMDb6.6 886 votes
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties. We do not host any films, media files (avi, mov, flv, mpg, mpeg, divx, dvd rip, mp3, mp4, torrent, ipod, psp) on our server, so Filma.Co is not responsible for the accuracy, compliance, copyright, legality, decency.If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or host sites.