what going on?
click on ad to close
HD110 Shikimet
Oz: The Great and Powerful

Oz: The Great and Powerful

In Oz, nothing is what it seemsMar. 07, 2013USA130 Min.PG
Vleresimi juaj 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Sam Raimi
Director

Kasta

Mila Kunis isTheodora
Theodora
Michelle Williams isAnnie / Glinda
Annie / Glinda
Zach Braff isFrank / Finley
Frank / Finley
Bill Cobbs isMaster Tinker
Master Tinker
Joey King isGirl in Wheelchair / China Girl
Girl in Wheelchair / China Girl
Stephen R. Hart isWinkie General
Winkie General

Përmbledhja

Oskar Digsi, një magjistar amator dhe i djallëzuar që punon në një cirk diku në Kansas, hipën në balonën e tij dhe përfundon në Vendin e Ozit. Fati i tij ndryshon sepse aty të gjithë mendojnë se ai është një magjistar i madh. Por shumë shpejt ai do të përballet me tre magjistare të cilat dyshojnë në aftësitë e tij.

Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
Titulli origjinalOz: The Great and Powerful
Vleresimi i IMDb 6.3 183,675 votes
Vleresimi i TMDb5.7 3565 votes
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties. We do not host any films, media files (avi, mov, flv, mpg, mpeg, divx, dvd rip, mp3, mp4, torrent, ipod, psp) on our server, so Filma.Co is not responsible for the accuracy, compliance, copyright, legality, decency.If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or host sites.