what going on?
click on ad to close
167 Shikimet
Oldboy

Oldboy

Ask not why you were imprisoned. Ask why you were set free. Nov. 14, 2013 USA 104 Min. R
Vleresimi juaj 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Spike Lee
Director

Kasta

Josh Brolin isJoe Doucett
Joe Doucett
Elizabeth Olsen isMarie Sebastian
Marie Sebastian
Sharlto Copley isAdrian Pryce
Adrian Pryce
Lance Reddick isDaniel Newcombe
Daniel Newcombe
Max Casella isJames Prestley
James Prestley
Richard Portnow isBernie Sharkey
Bernie Sharkey
Grey Damon isYoung Joe
Young Joe

Përmbledhja

Një ekzekutiv marketingu, rrëmbehet dhe mbahet peng për 20 vjet në vetmi totale. Kur papritur lihet i lirë, ai fillon një mision për të zbuluar me çdo kusht kush organizoi dënimin e tij të tmerrshëm, por e gjen veten në mes të një rrjete komplotesh dhe sprovash të jashtëzakonshme...
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Oldboy
Titulli origjinal Oldboy
Vleresimi i IMDb 5.8 52,519 votes
Vleresimi i TMDb 6 393 votes

Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties. We do not host any films, media files (avi, mov, flv, mpg, mpeg, divx, dvd rip, mp3, mp4, torrent, ipod, psp) on our server, so Filma.Co is not responsible for the accuracy, compliance, copyright, legality, decency.If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or host sites.