what going on?
click on ad to close
HD 51 Shikimet
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

Jun. 05, 2015 India 170 Min.
Vleresimi juaj 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Zoya Akhtar
Director

Kasta

Anil Kapoor isKamal Mehra
Kamal Mehra
Priyanka Chopra isAyesha Mehra
Ayesha Mehra
Shefali Shah isNeelam Mehra
Neelam Mehra
Ranveer Singh isKabir Mehra
Kabir Mehra
Rahul Bose isManav Sangha
Manav Sangha
Farhan Akhtar isSunny Gill
Sunny Gill
Aamir Khan isVoice of Pluto Mehra (Dog)
Voice of Pluto Mehra (Dog)
Vikrant Massey isRana Khanna
Rana Khanna

Përmbledhja

Ne nje udhetim me krocere per te festuar 30 -pervjetorin e marteses se prinderve te tyre djali Kabir (Ranveer Singh) dhe vajza Ayesha (Priyanka Chopra), luftojne per per te mbajtur edhe nje here te bashkuar familjen e tyre, duke nxjerrur ne pah mungesat e komunikimit dhe te dashurise, qe prinderit e tyre i kane ndrydhur.Ata gjejne forcen per te hedhur poshte disa vlera dhe norma te shoqerise,duke mos u dhene rendesi se cfare mund te thone te tjeret, mjaft qe familja e tyre te jete e bashkuar dhe te lulezoje harmonia.Udhetimi ne krocere nxjerr ne pah nje sere vesesh qe familjaret dhe shoqeria e sotme eshte e mberthyer fort.
Dil Dhadakne Do
Dil Dhadakne Do
Dil Dhadakne Do
Dil Dhadakne Do
Dil Dhadakne Do
Dil Dhadakne Do
Dil Dhadakne Do
Dil Dhadakne Do
Dil Dhadakne Do
Titulli origjinal Dil Dhadakne Do
Vleresimi i IMDb 6.8 10,670 votes
Vleresimi i TMDb 6.6 38 votes

Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties. We do not host any films, media files (avi, mov, flv, mpg, mpeg, divx, dvd rip, mp3, mp4, torrent, ipod, psp) on our server, so Filma.Co is not responsible for the accuracy, compliance, copyright, legality, decency.If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or host sites.