what going on?
click on ad to close
146 Shikimet
Brave

Brave

Change your fate.Jun. 21, 2012USA93 Min.PG
Vleresimi juaj 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Mark Andrews
Director

Kasta

Kelly Macdonald isMérida (voice)
Mérida (voice)
Julie Walters isThe Witch (voice)
The Witch (voice)
Billy Connolly isKing Fergus (voice)
King Fergus (voice)
Emma Thompson isQueen Elinor (voice)
Queen Elinor (voice)
Kevin McKidd isLord MacGuffin / Young MacGuffin (voice)
Lord MacGuffin / Young MacGuffin (voice)
Craig Ferguson isLord Macintosh (voice)
Lord Macintosh (voice)
Robbie Coltrane isLord Dingwall (voice)
Lord Dingwall (voice)
Peigi Barker isYoung Merida (voice)
Young Merida (voice)
Steven Cree isYoung Macintosh (voice)
Young Macintosh (voice)
Steve Purcell isThe Crow (voice)
The Crow (voice)

Përmbledhja

Jemi në Skoci, në një kohë të hekurt dhe mitike. Merida është një harkëtare rebele dhe një vajzë e vrullshme e familjes mbretërore. Pas një zgjedhje të pamatur dhe të paqëllimshme, Merida sjell një rrezik për njerëzit e saj dhe detyrohet të hidhet në aksion për të vendosur gjërat në vendin e tyre.

Brave
Brave
Brave
Brave
Brave
Brave
Brave
Brave
Brave
Brave
Titulli origjinalBrave
Vleresimi i IMDb 7.2 296,630 votes
Vleresimi i TMDb6.7 4093 votes
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties. We do not host any films, media files (avi, mov, flv, mpg, mpeg, divx, dvd rip, mp3, mp4, torrent, ipod, psp) on our server, so Filma.Co is not responsible for the accuracy, compliance, copyright, legality, decency.If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or host sites.